Aktualności

Wrocławskie Tanie Czytanie – zabierz książkę na wakacje!

Wrocławskie Tanie Czytanie – zabierz książkę na wakacje! - 5.0 out of 5 based on 3 reviews
Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 

Kilkanaście wydawnictw, książki dla wszystkich, literacka gra miejska dla dorosłych, Bajerze, pokazy wielkich baniek mydlanych i warsztaty dla dzieci to wybrane atrakcje Wrocławskiego Taniego Czytania – targów, które ruszają już w czwartek.

Imprez promujących czytelnictwo we Wrocławiu ostatnio nie brakuje. Niecały miesiąc temu skończyły się Dobre Strony 2013 - jedne z największych w kraju targów książek dla dzieci i młodzieży, a już w tym tygodniu wrocławianie mogą wziąć udział w podobnym wydarzeniu.  Targi Wrocławskie Tanie Czytanie odbędą się w dniach 20-23 czerwca i są w pewnym sensie przedłużeniem Dobrych Stron, tym razem jednak kierowanym również do dorosłych czytelników. Organizatorem targów podobnie jak w przypadku majowej imprezy jest Miejska Biblioteka Publiczna oraz Wrocławskie Biuro Promocji Dobrych Książek.
Biały namiot targowy stanie na Placu Solnym, a wraz z nim zagości tu mała kawiarnia i specjalny plac zabaw dla dzieci. Wrocławskie Tanie Czytanie wyróżnia szeroką ofertą książek dla dorosłych, młodzieży i dzieci w bardzo atrakcyjnych cenach. To świetna okazja, by tuż przed wakacjami zakupić lekturę, którą zabierzemy ze sobą na urlop. Książka to także wspaniały prezent na Dzień Ojca, który przypada 23 czerwca, więc warto odwiedzić targi już na początku i wybrać literacki upominek dla taty. Wśród wystawców Wrocławskiego Taniego Czytania znajdziemy m.in.: Wydawnictwo LTW, Ossolineum, ATUT, VIA NOVA, Agora, eMKa, Wektory, EKO_GRAF, Format, Dwie Siostry, Zakamarki, Wytwórnia, Tatarak, Tako, Hokus Pokus, EneDueRabe, a także stoisko Ośrodka Kultury i Sztuki oraz Księgarni Drops.pl.
Jedną z największych atrakcji targów będzie terenowa gra miejska „Gramol”, w której mogą wziąć udział osoby powyżej 18 roku życia. Gra odbędzie się w sobotę 22 czerwca i rozpocznie o godzinie 16.00 na Placu Solnym. „Gramol” jest grą drużynową, podczas której będziemy odkrywać literackie zagadki Wrocławia. Gracze będą musieli wykazać się umiejętnością współpracy, znajomością okolic Rynku oraz zmierzyć się z rozmaitymi zadaniami – od odpowiedzi na pytania, po zadania ruchowe. Przyda się podstawowa wiedza o Wrocławiu i związanej z nim literaturze, bo wokół takich zagadnień potoczy się gra. Drużyny będą zbierać punkty i walczyć o atrakcyjne nagrody książkowe.
Swoją grę w czasie targów będą mieli również najmłodsi. Przed namiotem targowym będzie czekała na nich wielka gra planszową, którą poprowadzą znani wrocławianom Bajarze. Bajarzy spotkamy również w tych dniach w tramwaju 33 Plus. Podczas Dobrych Stron ich tramwajowe podróże wywołały wśród wrocławian duży entuzjazm i właśnie dlatego ponownie opanują MPK i miasto. Tym razem będą zachęcać do czytania w tramwaju poprzez humorystyczną akcję „Kontrola czytania”. Warto ich obserwować! Na małych czytelników czekają ponadto plastyczne zabawy, które podczas warsztatów Małego Artysty przeprowadzą animatorzy z księgarni dziecięcej Pociąg do bajeczki. Na miejscu nie zabraknie również licznych konkursów, pokazów baniek mydlanych i zabaw ruchowych dla dzieci.