Aktualności

Książka jako skuteczne narzędzie promocji Polski.

Książka jako skuteczne narzędzie promocji Polski. - 5.0 out of 5 based on 3 reviews
Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 

W imieniu Zarządu oraz członków Polskiej Rady Biznesu, jak również współorganizatora spotkania Instytutu Książki, mam zaszczyt zaprosić do udziału w spotkaniu zatytułowanym „Książka jako skuteczne narzędzie promocji Polski”, które odbędzie się 11 kwietnia 2013 roku  o godz. 19.00  w siedzibie Polskiej Rady Biznesu.

Chcielibyśmy, aby spotkanie organizowane przez Polską Radę Biznesu oraz Instytut Książki było pretekstem do odpowiedzi na pytanie o to jak promocja polskiej literatury i kultury może służyć budowaniu prestiżu firm pochodzących z Polski oraz w jaki sposób sukcesy polskich firm wpływają na szersze zainteresowanie kulturą polską.  Gośćmi panelu dyskusyjnego prowadzonego przez  Waldemara Dąbrowskiego będą: prof. Michał Kleiber, Paweł Kastory, Wojciech Kostrzewa, Grzegorz Gauden.
Na całym świecie znani są polscy nobliści, ludzie pióra, tacy jak Czesław Miłosz czy Wisława Szymborska. Możemy także poszczycić się innymi nazwiskami o światowym znaczeniu jak Witold Gombrowicz czy Bruno Schulz. Istnieje także cała rzesza autorów młodszego pokolenia, których nazwiska nie są jeszcze tak popularne poza granicami naszego kraju, a których twórczość może przyczynić się do zwiększenia szacunku dla polskiej kultury i Polski na świecie.
Instytut Książki od lat promuje tłumaczenie i wydawanie polskich twórców zarówno tych już uznanych jak i przedstawicieli nowej generacji. Przez ostatnich 10 lat dzięki wsparciu Instytutu wydanych zostało zagranicą ponad 1200 tytułów poezji i prozy. Podczas międzynarodowych imprez targowych Instytut Książki organizuje liczne prezentacje polskiej literatury, które służą m.in. właśnie budowaniu wizerunku Polski, jako kraju z ciekawą historią, wielkim dorobkiem kulturowym i zajmującego coraz ważniejsze miejsce na mapie politycznej, gospodarczej i kulturalnej świata.
Jest to proces, który trwa i który powinien być kontynuowany. Troska o kulturę i jej promowanie jest sprawą uniwersalną i nie powinna być zadaniem jedynie agend Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz  Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Promocja polskiej kultury winna być uwzględniana we wszystkich sferach działalności społecznej, politycznej i gospodarczej. Warto więc, aby ludzie działający w tych obszarach mogli wspólnie przedyskutować swoje doświadczenia i pomysły w tej dziedzinie.

Zbigniew Niemczycki
Prezes Zarządu PRB

Grzegorz Gauden
Dyrektor IK

____________________________________________________________________

Jak wydać ebooka - Wydawnictwo WITANET-książki i ebooki
JAK WYDAĆ EBOOK LUB KSIĄŻKĘ? - Wydawnictwo WITANET